sobota 16. května 2015

Návrh a realizace interiéru v Pražském Central Parku

Návrh a realizace bytu v Pražském Central Parku  / design / Lucie Knížetová

Lucie Knížetová, interiorstudio: návrh a realizace interiéru bytu, kuchyně a obývací pokoj
Cílem projektu bylo vytvořit bydlení pro majitele a jeho rodinu, v souladu s charakterem tohoto unikátního developerského projektu v Pražském Central Parku. Moderní bydlení, obklopené zelení v uzavřené zahradě, parku, typické spíš zástavbě rodinných domů.


Byt má atypický tvar do trojúhleníku, (s kterým bylo nutné se vypořádat, řešením nábytku na míru přesně vymezenému prostoru). Byt je po celém obvodu obklopen terasou, z které se nabízí nádherný výhled na centrum Prahy, a také je možné terasou vstoupit do všech pokojů bytu. Přes nepříliš velkou podlahovou plochu byt působí velmi vzdušně, odlehčeně, nábytek je koncipován jako vestavný (a to doslova, třeba i do sedací soupravy). 
Téměř veškerý nábytek v bytě je maximálně propojený se stavebními prvky, využila jsem plně prostor od podlahy do stropu. Moderní lesklá bílá kuchyně lemuje po celém obvodu výklenek, (až po strop). je plně vybavena spotřebiči, dostatečnou pracovní I odkládací plochou a nabízí dostatek úložného prostoru. Z hlediska funkce je logicky řešena, tzn. – zabudovaná chladnička / skladovací zóna / odkládací plocha, mycí centrum, dostatečná pracovní přípravná plocha, varné centrum, trouba, ohřev a to nejlepší na konec – optimálně vychlazené víno!

Levitující stůl AIR WildWood, od LAGO, jen podtrhuje celkovou lehkost interiéru.
Řada Air vychází z principu obráceného pořadí faktorů. Extrémně lehká svislá nosná konstrukce a hutné horizontální prvky. Výsledkem je stůl, který vyvolává dojem, že pluje ve vzduchu, téměř jako by byl zavěšen ve vakuu. Nohy jsou z tvrzeného čirého skla Starphire®.

Materiál desky: Wildwood je výrobek, který kombinuje průmyslový produkt s ručně opracovaným povrchem a ručně prováděnou povrchovou úpravou. Rozmanitost vzhledu tohoto produktu je jeho nejcennější hodnotou. Dřevo je záměrně maximálně nepravidelné, vyžilý vzhled je žádoucí

V ložnici je nejzajímavějším prvkem postel opět (od LAGO), na jedné noze, výškově stavitelné. Dále nenápadně "pruhovaná" vestavná skříň, nápadně pruhované tapety, každá role jiný vzor, a také světlo (Random Light od MOOOI). Možná i sestava několika rámečků z IKEA.Zadání majitele pro dětský pokoj, znělo jasně: Hravý, veselý, pokoj pro jedno dítě, (tehdy 3-letého) chlapce, který má rád autíčka, skákání, běhání. Vyřešila jsem to také jasně:Do dětského pokoje se vjíždí tunelem (žlutá chodba), pokračuje se po silnici, a nechybí ani bezpečný přechod pro chodce (3 skříňky), které kombinují uzavřený / otevřený úložný prostor. Pro skákání poslouží skákací panák (koberec), a snad ne ty schody ve formě skříní. 

Barvy jsem tedy ponechala hračkám a doplňkům, (obměnitelným, dle rostoucích zájmů dítěte), nábytek je bílý s výjimkou psacího stolu, který tvoří středovou čáru silnice, poličky značí krajnice
Na stropě máme vrtuli, která symbolizuje třeba vrtulník. Postel, která je zcela standardní, je doplněná o tabulová kola, která lze později odmontovat, má dočasně působit jako automobil.Reportáž k tomuto interiéru, můžete vidět, již za chvíli na TV Prima, v Pořadu Gondíci s.r.o., příp. kdykoli na Prima Play: 
v 11 díle  Gondíci s.r.o.
zač. reportáže: od 25 min. (délka cca 6 min.).


Lucie Knížetová


Fotografie z realizace interiéru si můžete prohlédnout zde:
http://www.interiorstudio.cz/index.php/navrhy-interieru
nebo na nástěnce mého pinterestu:
https://www.pinterest.com/lucieknizetova9/pins/
1 komentář:

  1. Moc pěkný interiér, i když na můj se přechází z jedné barvy do druhé v jednotlivých místnostech. Je škoda, že na fotografiích nejsou vidět přechody mezi pokoji, určitě by to vypadalo lépe kdyby tam byli třeba nějaké pěkne skleněné dveře, nemyslíte?
    Každopádně bytovka vypadá pěkně a designerka patří pochvala, jen je škoda, že není napsána konečná cena za realizaci.

    OdpovědětVymazat